Alles over een Gezonde Leefstijl Op School

Webinar NJi over leerlingparticipatie in het basisonderwijs

26 maart 15.00-16.15

Steeds meer basisscholen zien de waarde in van leerlingparticipatie. Zeker in relatie tot de burgerschapsopdracht. De juiste vaardigheden en houding helpen bij het creëren van ruimte voor leerlingen om te participeren. Maar hoe dit concreet vorm te geven is vaak nog een uitdaging. Tijd om hiermee aan de slag te gaan tijdens een inspirerend webinar op 26 maart van het Nederlands Jeugdinstituut voor leraren en schoolleiders uit het basisonderwijs.

Over het webinar

Tijdens dit webinar vertelt Gijs Verbeek waarom leerlingparticipatie zo goed in de burgerschapsopdracht past. We gaan op zoek naar concrete aanknopingspunten en voorbeelden, zodat je na dit webinar ook in je eigen school met leerlingparticipatie aan de slag kunt gaan. Want hoe geef je kinderen echt een stem in het onderwijs? Hoe zorg je dat participatie bijdraagt aan leren, verantwoordelijkheid en eigenaarschap? En hoe betrek je collega's om hier gezamenlijk mee aan de slag te gaan? Bij de inschrijving kun je aangeven welke vraag jij hebt over leerlingparticipatie. Ingestuurde vragen worden meegenomen in de voorbereiding.

Over Gijs Verbeek

Gijs Verbeek schreef in 2014 samen met prof. dr. Petra Ponte het boek 'Participatie in het onderwijs' over het belang, waarom en hoe van leerlingparticipatie. Hij startte zijn onderwijscarrière vanuit de overtuiging dat het beter kon. Dit deed hij uiteindelijk als biologieleraar in het voortgezet onderwijs, en inmiddels als lerarenopleider. Hoewel opgeleid als onderwijskundige, beschouwt Verbeek zichzelf meer als pedagoog. Ook was hij geruime tijd werkzaam bij onderwijsinstelling NIVOZ.

Aanmelden kan hier.